Podpora Ukrajině

Podpora Ukrajině

Vážení návštěvníci,
rádi bychom na tomto místě vyjádřili naše stanovisko ohledně ruské invaze na Ukrajinu. Odsuzujeme tento bezprecedentní zločin a vyjadřujeme plnou podporu ukrajinskému lidu v jejich statečném boji.

Desítky let jsme vyváželi naše stroje na ruský trh, přičemž ruský distributor patřil k našim největším zákazníkům. Nepovažujeme za správné konfrontovat tohoto partnera s aktuálním politickým děním, zároveň však v dané situaci nemůžeme a nechceme dále obchodovat s partnery z Ruska, potažmo z Běloruska.

Myslíme si, že je v rámci našich možností nezbytné zapojit se do podpory Ukrajiny a jejího lidu. V reakci na válku byly na mimořádném březnovém představenstvu schváleny následující kroky:

1) Poskytnout jednorázový finanční dar v hodnotě 60.000 Kč.
2) Po skončení války finančně podporovat našeho ukrajinského partnera a pomoci mu s restartem podnikání.

Kromě výše uvedeného se budeme snažit maximálně vyhovět případným ukrajinským zájemcům o práci v našem družstvu. V třetím březnovém týdnu u nás na montážní lince našla uplatnění první zájemkyně z řad válečných uprchlíků.

Závěrem krátká osobní zkušenost s naším ukrajinským distributorem. Firma působí v Kyjevě. S přibližujícími se ruskými vojsky manželka našeho partnera s dětmi odjela do Polska. Ptali jsme se našeho distributora, zda neuvažoval o tom odjet za nimi. Na naši otázku odpověděl jednoduše: "Narodil jsem se na Ukrajině, umřu na Ukrajině.". Jedná se o jeden z mnoha signálů neobyčejného, inspirativního hrdinství ukrajinského lidu.

Držíme vám palce, přátelé. Jsme s vámi.

Jdi zpět